Po czym poznać dobrego kebaba?

26.01.2021


Osoby szukające miejsca w Warszawie, gdzie można zjeść dobrego kebaba, powinny zrezygnować z ulicznych budek z fast foodami – jedzenie w nich jest niskiej jakości i najczęściej ma niewiele wspólnego z kuchnią azjatycką. Chcąc delektować się smakiem prawdziwego kebaba, nie trzeba wyjeżdżać na bliski wschód, wystarczy poszukać dobrej restauracji serwującej kebab w Warszawie! U nas dbamy o to, aby dania były smaczne i przygotowane ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo i higienę żywności. Takim miejscem jest właśnie restauracja Fenicja, zlokalizowana w pięciu punktach stolicy. W stylowym wnętrzu można zjeść potrawę na miejscu lub zamówić kebab na dowóz pod wskazany adres i cieszyć pysznym smakiem w domowym zaciszu.

Na co zwracać uwagę kupując kebaba?

Wchodząc do lokalu w celu zamówienia kebaba, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest rożen, na którym umieszczone zostaje mięso. Wołowina, kurczak czy baranina powinny być świeże, dobrze wypieczone na ruszcie, mieć ładny zapach, a plasterki powinny odrywać się warstwowo. W restauracji Fenicja kebab przygotowujemy zazwyczaj z mięsem wołowo-baranim lub kurczakiem, z wieloma pysznymi, orientalnymi przyprawami.

Kolejną istotną kwestią są warzywa. Ich świeżość ma decydujący wpływ na smak. Nawet zamawiając kebab na dowóz do domu, należy oczekiwać pierwszej klasy składników. U nas rodzaj warzyw dodawanych do kebaba  dobieramy w zależności od pory roku. Zimą dominuje kapusta i cebula, aczkolwiek są również dodawane pomidorki koktajlowe oraz kiszony ogórek. Natomiast w sezonie letnim w kebabie znajdują się najczęściej świeże ogórki i pomidory.

Należy zwrócić także uwagę na pieczywo. Niektóre lokale gastronomiczne oferujące kebab w Warszawie serwują go w zwykłej bułce, co jest ogromnym błędem i źle wpływa na walory smakowe. W restauracji Fenicja kebaba podaje się w cienkim cieście pszennym zwanym pitą.

Dopełnieniem całości potrawy jest sos. U nas można zjeść kebab z sosem czosnkowym przygotowywanym na bieżąco z jogurtu i świeżego czosnku. Natomiast dla miłośników pikantnych smaków czekają tu ostre sosy przygotowane na bazie bliskowschodnich składników. Brzmi apetycznie? Jeśli tak, zachęcamy do spróbowania, jak smakuje prawdziwy kebab w Warszawie rozpieszczający podniebienia wielu miłośników azjatyckich potraw.